/Lednicko valtický areál

LEDNICKO VALTICKÝ AREÁL

Lednicko valtický areál je jeden z největších krajinných celků, který je od roku 1996 zařazen do světového a kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast na okraji Jižní Moravy a Dolních Rakous byla rodem Liechtensteinů postupně upravena do podoby překrásných přírodních parků s mnoha zámky, zámečky a vyhlídky, které jsou v krajině propojeny do harmonického celku.

Mezi hlavní a zároveň nejznámější památku je novogotický lednický zámek s přilehlým parkem a unikátním skleníkem nebo zámek Valtice. Lednicko valtický areál je opravdovým přírodním a kulturním rájem.

KAM V LEDNICKO VALTICKÉM AREÁLU

Státní zámek Lednice

Novogotická přestavba v 19. století z něj vytvořila romantické sídlo obklopené jedním z největších evropských parků (téměř 200 ha), ve kterém návštěvník najde palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad.

Zámecký park (otevřeno celoročně). Plavba k minaretu po zámecké Dyji nebo z Minaretu na Janův hrad. Mezi další turistické atrakce patří Vyhlídkové projížďky v kočárech po zámeckém parku, jízdy koňským spřežením k Janou hradu nebo Zeyferus – dravci v zámeckém parku
Minaret

Státní zámek Lednice

Minaret

Již zmíněná rozhledna, která měří téměř 60 metrů. Z Minaretu můžete vidět vidět zámecký park, Pálavu (Pavlovské vrchy), Bílé Karpaty a v případě dobrého počasí i vrcholek věže Vídeňského svatoštěpánského dómu.

Janův hrad

Janův hrad je velmi působivá napodobenina středověké zříceniny, který byl postaven v 19. století.

Apollonův chrám – Apollo

Empírový chrám, který byl postaven na začátku 19. století, aby stejně jako ostatní salety Lednicko-valtického areálu, zpříjemnil život lichtenštejnskému dvoru. Apollonův chrám nevyniká svou velikostí, ale spíše svoji dominantní krásou, která je obklopena neméně úžasnou přírodou vyzívající k romantické procházce.

Státní zámek Valtice

Zámek Valtice je barokní zámek nacházející se v moravském městě Valtice v okrese Břeclav v České republice. Původně gotický hrad z 13. století byl přestavěn na renesanční a později barokní zámek. Zámek tvoří třípatrová čtyřkřídlá budova s ​​konírnou, jízdárnou, galerií, rokokovým divadlem a kočárovnou. V zámku Valtice také stojí za shlédnutí bylinková zahrada Tiree Chmelar v zámeckém parku nebo anglický zámecky park.

2018-02-09T09:11:36+01:00